Прејди на содржината

Предлошка:Панорама

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]
Оваа предложна документација е превметната од Предлошка:Панорама/doc [уреди]

Користење

[уреди извор]
{{панорама|име|големина|опис}}

Примери

[уреди извор]

Забележете ја разликата во рамките на сликите.

Со опис

[уреди извор]
{{панорама|Moonarie.jpg|1024п|Панорама}}
Панорама

Без опис

[уреди извор]
{{панорама|Moonarie.jpg|1024п}}