Предлошка:Отстрани прв збор

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Употреба[уреди извор]

Го отстранува првиот збор од низата.

Поврзано[уреди извор]