Предлошка:Отстрани последен збор

Од Википедија — слободната енциклопедија

{{{1}}}

Икона за документација Документација за предлошка[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Употреба[уреди извор]

Го отстранува последниот збор од низата.

Поврзано[уреди извор]