Предлошка:ОпштаГеологија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Блажев, Крсто; Арсовски, Милан (2001). Општа геологија (PDF). Штип: Рударско-геолошки факултет. ISBN 9989-618-16-X.

Икона за документација Документација за предлошка[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Предлошкава е наменета за наведување на глава, страница (или страници) од универзитетскиот учебник Општа геологија на К. Блажев и М. Арсовски, 2001 г.

Употреба[уреди извор]

Вметнете го следново во текстот кајшто сакате да го ставите наводот, и пополнете барем еден од параметрите.

<ref name="ОпштаГеологија">{{ОпштаГеологија|глава= |страница= |страници= }}</ref>