Предлошка:Округ во Австрија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
{{{subject_name}}}
Покраина{{{region}}}
Население{{{population}}}
Површина{{{area}}} km²
Бр. на општини{{{municipalities}}}
NUTS-кодAT225
Часовна зона
• Лете
CET: UTC+1
CEST: UTC+2
Повик. бр.+43-{{{prefix}}}
Рег. табл.{{{car_plate}}}
Нема позициона карта на располагање