Предлошка:Незакосено/doc

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Употреба[уреди извор]

{{незакосено|зборови}}

За да добиете нормален извод на текстот (тука зборови) со нормална дебелина во контекст на некој текст што инаку е закосен, на пр. наслови на ќелии во табели.

Поврзано[уреди извор]