Предлошка:Незакосено

Од Википедија — слободната енциклопедија

{{{1}}}

Икона за документација Документација за предлошка[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Употреба[уреди извор]

{{незакосено|зборови}}

За да добиете нормален извод на текстот (тука зборови) со нормална дебелина во контекст на некој текст што инаку е закосен, на пр. наслови на ќелии во табели.

Поврзано[уреди извор]