Предлошка:Најголеми градови во Босна и Херцеговина

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Наводи

  1. „Прелиминарни резултати на Пописот на население, домаќинства и станови 2013 во Босна и Херцеговина“ (PDF). Агенција за статистика на Босна и Херцеговина. 5 ноември 2013. 
  2. Preliminarni Rezultati Popis 2013 rzs.rs.ba