Предлошка:НасЕгеј

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Симовски, Тодор (1978). Населените места во Егејска Македонија: географски, етнички и стопански карактеристики. I. Скопје: Институт за национална историја. стр. стр.

Икона за документација Документација за предлошка

Примена

Се вмтенува во текстот (по наведениот факт), со бројот на страницата.

Пример
<ref>{{НасЕгеј|1=154}}</ref>
(каде 154 во случајот е бројот на страницата)