Предлошка:Музиката во година/doc

Од Википедија — слободната енциклопедија

Употреба[уреди извор]

{{музиката во година|{{CURRENTYEAR}}}}

Ја става и категоријата за годината (на пр. Категорија:2023)

како и категорија за деценијата (e.g. Категорија:Музиката во 2010-тите)