Шаблон:Месечев кратер/doc

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Употреба[уреди извор]

Предлошкава се користи за приказ на основни податоци на страници за месечеви кратери. Се применува вака:

{{Месечев кратер
|name   =  <!--Име на кратерот-->
|image   =  <!--Слика од кратерот; со полн викикод; не поголема од 200п. (незадолжително)-->
|caption  =  <!--Опис на сликата (незадолжително)-->
|latitude =  <!--Формат: ##.# -->
|N_or_S  =  <!--„N“ или „S“ (без наводници)-->
|longitude =  <!--Формат: ##.# -->
|E_or_W  =  <!--„E“ или „W“ (без наводници)-->
|diameter =  <!--Формат: ## km-->
|depth   =  <!--Формат: #.# km (незадолжително, ако е непознато)-->
|colong  =  <!--(колонгитуда) Формат: ###-->
|eponym  =  <!--По што/кого е именуван кратерот-->
}}

Поврзано[уреди извор]