Предлошка:Медвнимание

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Оваа предлошка се става на врвот на статии од областа на медицината кои имаат различни проблеми — со точноста, структурата, стилот, викифицирање или извори. За статии кои не припаѓаат во овие области, ве молиме користете го поопштата предлошка {{внимание}}. Сите статии обележани со оваа предлошка се наоѓаат во Категорија:Медицински статии за средување.

Употреба[уреди извор]

{{медвнимание|датум={{subst:DATE}}|причина=}}

Параметарот причина= е незадолжителен, но ако ја ставате предлошкава, корисно е да дадете краток опис за проблемот заради кој го ставате (на пример, „потребно е викифицирање“ или „има потреба од преглед од експерт на темата“).

Секако, секогаш е најдобро да не го означувате проблемот, туку да ја уредите страницата и храбро да го решите :)