Предлошка:МанастириТрајчев

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Трайчевъ, Георги (1933). Манастиритѣ въ Македония (PDF). Македонска библиотека № 9. София: Печатница „Художникъ“.

Икона за документација Документација за предлошка[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Предлошкава е наменета за наведување на глава, страница (или страници) од книгата Манастирите во Македонија (Манастиритѣ въ Македония) од Георги Трајчев, издадена во 1933 г.

Употреба[уреди извор]

Вметнете го следново во текстот кајшто сакате да го ставите наводот, и пополнете барем еден од параметрите.

<ref name="Геодив">{{МанастириТрајчев|глава= |страница= |страници= }}</ref>