Предлошка:Лик од видеоигра

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Лик од видеоигра
СеријаВака изгледа кога има текст во ова поле
Прва игра
Дизајнер
Глас на актер(и) (Англиски)
Глас на актер(и) (Јапонски)
Оружје
Вештина
Специјален напад
Тип на специјален напад
Раса
Дом
Возраст

Употреба[уреди извор]

{{Лик од видеоигра
|name={{Име}}
|image={{Слика}}
|caption={{Текст под сликата}}
|series={{Серија}}
|firstgame={{Прва игра}}
|artist={{Уметник}}
|voiceactor={{Глас на актерот}}
|japanactor={{Јапонски актер}}
|inuniverse={{Универзални информации
|weapon={{Оружје}}
|skill={{вештина}}
|specialattack=
|specialattacktype=
|race={{Раса}}
|home={{Дом}}
|age={{Возраст}}
}}