Предлошка:Костарика на Олимпијада

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Костарика на Олимписките игри

Знаме на Костарикa
МОК-код  CRC
НОК Олимписки комитет на Костарика
COCR-врска (шпански)
Олимписка историја
Летни олимпијади
1936 • 1948 • 1952 • 1956 • 1960 • 1964 • 1968 • 1972 • 1976 • 1980 • 1984 • 1988 • 1992 • 1996 • 2000 • 2004 • 2008 • 2012 • 2016 • 2020
Зимски олимпијади
1980 • 1984 • 1988 • 1992 • 1994 • 1998 • 2002 • 2006