Предлошка:Корисник Администратор

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]
Оваа предложна документација е превметната од Предлошка:Корисник Администратор/doc [уреди]

Користење[уреди извор]

  • Изборен параметар 1: името на викито на кое корисникот е администратор
  • Параметар lang_code: јазичен код, се користи заедно со изборниот параметар 1
  • Параметар RFA: викиврската (без [[загради]]) до БзАС за корисникот

Примери:

{{Корисник Администратор|RFA=Википедија:Барања за администраторски статус/Корисник за пример}}

{{Корисник Администратор|[[Ризница]]|lang_code=commons}}
{{Корисник Администратор|[[Мета]]|lang_code=m}}

{{Корисник Администратор|[[Викиречник]]|lang_code=Wikt}}
{{Корисник Администратор|[[Викиизвор]]|lang_code=q}}

{{Корисник Администратор|[[Англиска Википедија]]|lang_code=en}}
{{Корисник Администратор|[[Германска Википедија]]|lang_code=de}}
...