Предлошка:Корисник:Kiril Simeonovski

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Википедија:Кориснички кутии
mkMајчин јазик на овој корисник е македонскиот.
bg-4 Този потребител говори български език на ниво почти като роден език.
sh-4 Корисник течно говори српскохрватски.
Korisnik tečno govori hrvatskosrpski.
en-4 This user speaks English at a near-native level.
de-3 Dieser Benutzer hat sehr gute Deutschkenntnisse.
ru-2 Этот участник неплохо знает русский язык.
29 Овој Википедијанец има 29 години, 11 месеци и 20 дена
на 3 јуни, 2020.
Шах Корисникот игра шах.
Olympic flag.svgКорисникот ги сака Олимписките игри