Предлошка:Континенти по тема

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Употреба[уреди извор]

{{Континенти по тема
|name   = Списоци на земји по континент
|title  = [[Список на земји по континент|Списоци на земји по континент]]
|prefix = Список на земји во_
}}