Предлошка:Компгод заглавија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Овој шаблон е наменет за употреба во шаблонот {{Компгод}}. Поподробно на {{ДелаГодинаЗаглавие}} и {{Категориски азбучник}}.

Употреба: {{Компгод заглавија|десетки|единици}}

Пример: {{Компгод заглавија|195|6}} за музички дела од 1956 година.

Извод за 1956:


Во категоријава се заведени музички дела од 1956 г.

1946 1951 1952 1953 1954 1955 1957 1958 1959 1960 1961 1966