Предлошка:Кинеско име

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка

Оваа предлошка се става на врвот на биографска статија за да им појасни на незапознаените читатели кој дел е име, а кој е презиме.