Предлошка:Кат националност

Од Википедија — слободната енциклопедија
Главната статија за оваа категорија е Кат националност.
Класификација: Луѓе: По националност: {{{Nationality}}}
поврзано: Земји: [[:Категорија:{{{Country}}}|{{{Country}}}]]: Луѓе
Икона за документација Документација за предлошка[создај]