Предлошка:Католичка

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

 Оваа статија содржи текст од дело сега во јавна сопственост „“. Католичка енциклопедија. (1913). Robert Appleton Company.