Предлошка:Католичка

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

 Оваа статија содржи текст од дело сега во јавна сопственостХерберман, Чарлс, уред. (1913). Католичка енциклопедија. Robert Appleton Company. Отсутно или празно |title= (help)CS1-одржување: ref=harv (link)