Предлошка:Категорија за скорешни промени/doc

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Намена[уреди извор]

Оваа предлошка е наменета за категории за да ги извести корисниците дека можат да погледаат список на сите скорешни промени на страниците во категоријата. За да видите како работи, еве еден пример: Категорија:Предлошки за наводи.

Употреба[уреди извор]

Ставете ја предлошката {{категорија за скорешни промени}} на почетокот на страницата на категоријата.

Други предлошки за категории[уреди извор]

За именски простори

Одржување