Прејди на содржината

Предлошка:Категории по важност

Од Википедија — слободната енциклопедија

Врвна

Висока

Средна

Ниска

? ? ? Сите
Икона за документација Документација за предлошка[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Оваа предлошка создава навигациона табела за категориите по степен на важност на одреден ВикиПроект.

За да ја искористите предлошкава за википроект, треба да го наведете името на проектот.

Пример[уреди извор]

{{Категории по важност|проект=Медицина}}

Ќе создаде:

Врвна

Висока

Средна

Ниска

? ? ? Сите


Поврзано[уреди извор]

Предлошки за квалитет[уреди извор]

Предлошки за квалитет и важност[уреди извор]

Останато[уреди извор]

  • {{ВикиПроектСтатија}} — метапредлошка за создавање предлошки за бележење и оценување на статии за википроекти