Предлошка:Историја на Кина/doc

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Употреба[уреди извор]

Параметри
state - autocollapse, uncollapsed, collapsed: статусот на отвореноста на кутијата, каде „autocollapse“ автоматски ги сокрива напластените кутии.