Предлошка:Инфокутија меѓународно фудбалско првенство

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Употреба[уреди извор]

{{Инфокутија меѓународно фудбалско првенство
| tourney_name = <!- PAGE NAME-->
| year = 
| yearr = 
| other_titles = 
| image = 
| size = 
| alt = 
| caption = 
| city = 
| country =
| dates = 
| num_teams = 
| confederations = <!-- use only one of these two options --> 
| associations = <!-- use only one of these two options -->
| venues = 
| cities = 
| champion = <!-- automatically wraps into {{fb}} template -->
| champion_other = <!-- use instead if the team is not in {{fb}} (enter your own code) -->
| count = 
| second = <!-- automatically wraps into {{fb}} template -->
| second_other = <!-- use instead if the team is not in {{fb}} (enter your own code) -->
| third = <!-- automatically wraps into {{fb}} template -->
| third_other = <!-- use instead if the team is not in {{fb}} (enter your own code) -->
| fourth = <!-- automatically wraps into {{fb}} template -->
| fourth_other = <!-- use instead if the team is not in {{fb}} (enter your own code) -->
| matches = 
| goals = 
| attendance = 
| top_scorer = 
| player = 
| prevseason = 
| nextseason = 
}}


All-Player Gold Cup 2009
All-Player Championship
Податоци за првенството
ЗемјаUnited States
Датум на одржувањеJune 6 – June 24
Екипи12 (од 1 конфедерација)
Стадиони(во 6 градови домаќини)
Финални резултати
Прво место  Бразил (4-ти )
Второ место Италија A.C. Milan
Трето место  Германија
Четврто местоПредлошка:Country data 20
Статистики на првенството
Број на натпревари2
Постигнати голови64 (32 по натпревар)
Гледачи921.476 (460.738 по натпревар)
ГолгетерХондурас Carlos Pavón
Најдобар играчКанада Julian De Guzman
{{Инфокутија меѓународно фудбалско првенство
| tourney_name = All-Player Gold Cup
| year = 2051
| other_titles = All-Player Championship
| image =
| size = 200px
| alt = Blank image
| caption = 2007 All-Player Gold Cup official logo
| country = United States
| dates = June 6 – June 24
| num_teams = 12
| confederations = 0
| venues = 6
| cities = 6
| champion = Brazil
| second_other = {{знамеикона|Italy}} [[A.C. Milan]]
| third_other = {{fbw|Germany}}
| fourth_other = {{fbu|England}}
| count = 4
| matches = 100000
| goals = 64
| attendance = 921476
| top_scorer = {{знамеикона|ARG}} [[Lionel Messi]]
| player = {{знамеикона|CAN}} [[Julian De Guzman]]
}}


Поврзано[уреди извор]