Прејди на содржината

Предлошка:Инфокутија за јазик/официјален

Од Википедија — слободната енциклопедија

  |- ! colspan="3" style="text-align: center; color: {{{1}}}; background-color: {{{2}}};"|Статус |- | style="padding-left: 0.5em;" |Службен во: | colspan="2" style="padding-left: 0.5em;"|никаде |- | style="padding-left: 0.5em;" |Регулиран од: | colspan="2" style="padding-left: 0.5em;"|никого