Предлошка:Инфокутија за спорт

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Инфокутија за спорт
[[Податотека:{{{image}}}|{{{imagesize}}}|{{{caption}}}]]
{{{caption}}}
Број на играчи {{{играчи}}}
Се игра до: {{{крај}}} {{{од_крај}}}
Димензии: {{{должина}}} x {{{ширина}}}
Димензии на {{{мрегол}}}: {{{должина1}}} x {{{висина1}}}
Вид на спорт: {{{вид}}}
Сличен е на: {{{сспорт}}}
При случај на реми се игра: {{{реми}}}
Икона за документација Документација за предлошка[создај]