Предлошка:Инфокутија за село во Република Македонија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
{{{име}}}
[[Податотека:{{{слика}}}|{{{големина на слика}}}]]

{{{опис}}}

{{{име}}} is located in Македонија
{{{име}}}
Местоположба на {{{име}}} во Македонија
Регион {{{регион}}}
Општина {{{општина}}}
Област {{{област}}}
Население {{{население}}} жит.
(поп. 2002)
Површина {{{површина}}} км2
Пошт. бр. {{{поштенски број}}}
Повик. бр. {{{повикувачки број}}}
Надм. вис. {{{надморска височина}}} м
Слава {{{слава}}}
Мреж. место  
Commons-logo.svg Инфокутија за село во Република Македонија на Ризницата
Икона за документација Документација за предлошка[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Код[уреди извор]

{{Инфокутија за село во Република Македонија
|  име=
|  име2=
|  име3=
|  слика=
|  големина на слика=
|  опис=
|  географска широчина=
|  географска должина=
|  lat_dir= | lat_deg= | lat_min= | lat_sec=
|  lon_dir= | lon_deg= | lon_min= | lon_sec=
|  регион=
|  општина=
|  област=
|  население= 
|  површина=
|  поштенски број= 
|  повикувачки број=
|  шифра на КО=
|  надморска височина= 
|  слава=
|  мрежно место=
|  карта=
|  големина на карта=
|  опис на карта=
}}

Употреба[уреди извор]

{{Инфокутија за село во Република Македонија
|  име=Ново Село
|  име2=Јени Ќој
|  име3=
|  слика=Novo Selo Mazedonien.jpg
|  големина на слика=250п
|  опис=Поглед кон Ново Село.
|  географска широчина=41°24′50″
|  географска должина=22°52′51″E
|  lat_dir=N | lat_deg=41 | lat_min=24 | lat_sec=50 
|  lon_dir=E | lon_deg=22 | lon_min=52 | lon_sec=51 
|  position=left
|  регион=[[Југоисточен Регион|Југоисточен]]
|  област= [[Струмичко Поле]]
|  општина=[[Општина Ново Село|Ново Село]]
|  население= 2756 (2002 г.)
|  површина=н.п.
|  поштенски број= 2434
|  повикувачки број=034
|  надморска височина= 236 м.
|  слава=[[Ѓурѓовден]]
|  мрежно место=www.novoselo.gov.mk
|  карта=Novo Selo Municipality.svg
|  големина на карта=200п
|  опис на карта=Село Ново Село во рамките на [[Општина Ново Село]].
}}

Ново Село
Јени Ќој
Novo Selo Mazedonien.jpg

Поглед кон Ново Село.

Ново Село is located in Македонија
Ново Село
Местоположба на Ново Село во Македонија
Координати 41°24′50″N 22°52′51″E / 41.41389° N; 22.88083° E / 41.41389; 22.88083Координати: 41°24′50″N 22°52′51″E / 41.41389° N; 22.88083° E / 41.41389; 22.88083
Регион Југоисточен
Општина Ново Село
Област Струмичко Поле
Население 2756 (2002 г.) жит.
(поп. 2002)
Површина н.п. км2
Пошт. бр. 2434
Повик. бр. 034
Шифра на КО 27046
Надм. вис. 236 м. м
Слава Ѓурѓовден
Мреж. место Ново Село
Село Ново Село во рамките на Општина Ново Село.
Novo Selo Municipality.svg

Атарот на Ново Село во рамките на општината

Поврзано[уреди извор]