Предлошка:Инфокутија за село во Егејска Македонија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
{{{име}}}
{{{име}}} is located in Грција
{{{име}}}
{{{име}}} (Грешка во скриптата: Нема модул наречен „Location map/old“.)
Област {{{периферија}}}
Округ {{{префектура}}}
Општина {{{општина}}}
Население {{{население}}}
Поштенски код {{{поштенски број}}}
Повикувачки број {{{повикувачки број}}}
Надморска височина {{{надморска височина}}}
Географска широчина {{{географска широчина}}}
Географска должина {{{географска должина}}}
Мрежно место  
Икона за документација Документација за предлошка[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

За да го користите оваа предлошка, вметнете го следниот код (пополнет):

{{Инфокутија Села во Егејска Македонија
|име=
|периферија=
|перфектура=
|општина=
|население
|поштенски број=
|повикувачки број=
|надморска височина=
|географска широчина= 
|географска должина=
|веб-место=
|   lat_dir=N | lat_deg= | lat_min= | lat_sec=
|   lon_dir=E | lon_deg= | lon_min= | lon_sec=
}}