Предлошка:Инфокутија гитарист

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Инфокутија гитарист
Replace this image male.svg
Роден {{{роден}}}
Жанр(ови) {{{жанр}}}
Активен {{{години}}}


Употреба[уреди извор]

{{Инфокутија гитарист
| име       = 
| слика      = 
| опис_на_сликата = 
| роден      = 
| умрел      = 
| прекари     = 
| жанр      = 
| поврзани    = 
| издавачка_куќа = 
| гитари     = 
| години     = 
| сајт      = 
}}