Предлошка:Инфокутија војводствo во Полска

Од Википедија — слободната енциклопедија
{{{име}}}
 
[[file:{{{знаме}}}|140px]]

Знаме
 
[[file:{{{грб}}}|110px]]

Грб
Држава  Полска
Внатрешна поделба {{{внатрешна поделба}}}
Војвода {{{војвода}}}
Маршал {{{маршал}}}
Основање {{{основање}}}
Површина {{{површина}}} km²
Службен јазик {{{службен јазик}}}
Демографија {{{демографија}}} ж.
Густина {{{густина}}} ж./km²
Часовен појас UTC+1, UTC+2
Главен град {{{главен град}}}
Портал Полска
Грешка во Lua во Модул:Navbar, ред 62: Invalid title {{{Предлошка}}}
{{Трамвајски транспорт
|Име=
|Слика=
|Oпис=
|Држава=
|Град=
|Отворање=
|Електрификација=
|Ликвидација=
|Оператор=
|Сајт=
|Должина, пат=
|Ширина на колосек=
|Депоа=
|Линије=
|Должина, линијe=
|Bозен парк=
|Слика2=
|Oпис2=
}}