Предлошка:Инфокутија Шкотска управна област

Од Википедија — слободната енциклопедија
{{{Council}}}

Географија
Површина {{{SizeRank}}} место
- Вкупно {{{Size}}}
Админ. центар {{{AdminHQ}}}
ISO 3166-2 {{{ISO}}}
ONS-код {{{ONS}}}
Демографија
Население {{Scottish council populations|RNK={{{ONS}}}}} место
- Вкупно (2005)
- Густина
Политика
{{{CouncilDetails}}}
Управ. партии  
Пратеници {{{MPs}}}
Пратеници {{{MSPs}}}