Предлошка:Инфокутија Часовен појас

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Инфокутија Часовен појас
часовен појас
Standard World Time Zones.png
Часовниот појас на карта на светот
Отстапување од UTC
UTCUTC±00:00
Тековно време
{{time}} — непознат часовен појас Инфокутија Часовен појас (помош)
Сметање на летно време
Летното време важи во целиот појас.
Икона за документација Документација за предлошка[создај]