Предлошка:Инфокутија Хари Потер училиште

Од Википедија — слободната енциклопедија
Инфокутија Хари Потер училиште
Хари Потер училиште
{{{image}}}
{{{caption}}}
Мото {{{motto}}}
Основано {{{established}}}
Директор/ка {{{head}}}
Запишување {{{enrolment}}}
Прво појавување {{{first appearance}}}