Предлошка:Инфокутија Фудбалски турнир

Од Википедија — слободната енциклопедија

Употреба[уреди извор]

{{Инфокутија Фудбалски турнир
| име         = 
| лого         = 
| текст        = 
| организатор     = 
| основано       = 
| згаснато       =
| регион        = 
| број на екипи    = 
| моментален шампион  = 
| најмногу титули   = 
| тв          = 
| мото         = 
| вебсајт       = 
| трофеј        = 
| моментално      = 
}}