Предлошка:Инфокутија Соѕвездие/doc

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Употреба[уреди извор]

{{Инфокутија Соѕвездие
| name = 
| abbreviation = 
| genitive = 
| pronounce =
| symbolism = 
| RA = {{RA}}
| dec = {{DEC}}
| quadrant = 
| areatotal = 
| arearank = 
| numbermainstars = 
| numberbfstars = 
| numberstarsplanets = 
| numberbrightstars = 
| numbernearbystars = 
| brighteststarname = 
| starmagnitude = 
| neareststarname = 
| stardistance = 
| numbermessierobjects = 
| meteorshowers = 
| bordering = 
| latmax = 
| latmin = 
| month = 
| notes = 
}}