Предлошка:Инфокутија Пристаниште

Од Википедија — слободната енциклопедија

Икона за документација Документација за предлошка[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Употреба[уреди извор]

Сите полиња се незадолжителни. Ако ги оставите празни, нема да се појават во инфокутијата. Поднасловоте „Податоци“ и „Статистики“ имаат празни полиња за дополнување по потреба.

Празна синтакса[уреди извор]

Велелепно пристаниште
Grandioza Haveno
Бродови во простаништето
Местоположба
ЗемјаНедојдија
МестоНегобило
Админ. единица
Координати45°00′00″N 122°00′00″W / 45.000° СГШ; 122.000° ЗГД / 45.000; -122.000
Податоци
Отворено1492
СтопанисувачДржавни пристаништа на Недојдија
СопсвеникВлада на Недојдија
Видприродно/вештачко
Водна површина100 км2
Копнена површина50 км2
Големина200 ха
Сидришта82
Пристани122
Мостови8
Вработени45.000
ПретседателПетар Петровски
Дигалки8
Длабочина на каналот50 м
Складиштен простор42 м2
Статистики
Дојдовни пловила285
Годишна товарна тонажа1.500.000
Годишен контејнерски обем500.000
Вредност на товарот4,5 милијарди евра
Патнички сообраќај850.000
Годишен приход250 млн. евра
Заработка25 млн. евра
Главни извозни стокигума, јаглен
Главни увозни стокипиво, нафта
Железнички сообраќај400.000 тони
Портал
velelepnopristaniste.com
{{Инфокутија Пристаниште
| name =
| native_name =
| native_name_lang =
| image =
| imagesize =
| caption =
| country =
| location =
| coordinates =
| opened =
| operated =
| owner =
| type =
| sizewater =
| sizeland = 
| size =
| berths =
| wharfs =
| piers =
| employees =
| leadershiptitle =
| leader =
| blankdetailstitle1 =
| blankdetails1 =
| blankdetailstitle2 =
| blankdetails2 =
| blankdetailstitle3 =
| blankdetails3 =
| arrivals =
| cargotonnage =
| containervolume =
| cargovalue =
| passengertraffic =
| revenue =
| profit =
| blankstatstitle1 =
| blankstats1 =
| blankstatstitle2 =
| blankstats2 =
| blankstatstitle3 =
| blankstats3 =
| website = 
}}

Кратка верзија:

{{Инфокутија Пристаниште
| name =
| native_name =
| native_name_lang =
| image =
| imagesize =
| caption =
| country =
| location =
| coordinates =
| opened =
| operated =
| owner =
| type =
| sizewater =
| sizeland = 
| size =
| berths =
| wharfs =
| piers =
| employees =
| arrivals =
| cargotonnage =
| containervolume =
| cargovalue =
| passengertraffic =
| website = 
}}

Поврзано[уреди извор]