Предлошка:Инфокутија Поранешна германска политичка партија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Инфокутија Поранешна германска политичка партија
{{{изворно име}}}
[[Слика:{{{амблем}}}|center|130px]]
Водач {{{водач}}}
Идеологија {{{идеологија}}}
Весник {{{весник}}}
Политичка ориентираност {{{ориентираност}}}
Поврзано Политика на Германија

Политички партии во Германија

Начин на користење[уреди извор]

{{Инфокутија поранешна германска политичка партија
| име		= 
| изворно име	= 
| амблем	= 
| водач		= 
| идеологија	= 
| весник	= 
| ориентираност	= 
}}