Предлошка:Инфокутија Покраина во Шпанија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
{{{name}}}
{{{native_name}}}
Покраина
[[File:{{{image_skyline}}}|250px|alt={{{image_alt}}}|{{{image_caption}}}]]
{{{image_caption}}}
[[File:{{{image_flag}}}|100px|border|Знаме на {{{name}}}]]
Знаме
[[File:{{{image_shield}}}|100px|Грб на {{{name}}}]]
Грб
Гесло: {{{motto}}}
Химна: {{{anthem}}}
[[File:{{{image_map}}}|250px|{{{name}}} во рамките на Шпанија]]
{{{name}}} во рамките на Шпанија
ЗемјаШпанија
Автономна заедница{{{autonomous_community}}}
Главен град{{{capital}}}
Управа
 • Вид{{{government}}}
 • Претседател{{{president}}} ({{{president_party}}})
Површина
 • Вкупна1 км2 (0,4 ми2)
Ранг{{{area_rank}}}
 {{{area_percent}}} % од земјата
Надм. вис.&100000000000000000000000 м
Население ({{{population_as_of}}})
 • Вкупно0
 • РангГрешка во Lua:
 {{{population_percent}}} % од земјата
Демоним{{{population_demonym}}}
Службен јазик{{{language}}}
Мреж. место{{{website}}}
Икона за документација Документација за предлошка[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Употреба[уреди извор]

{{Инфокутија Покраина во Шпанија
| name          = 
| native_name       = <!-- Името во оригинал -->
| image_skyline      = <!-- Претставителна слика -->
| image_alt        = 
| image_caption      = 
| image_flag       = <!-- Оставете го празно ако нема знаме -->
| image_shield      = <!-- Оставете го празно ако нема грб -->
| motto          = 
| anthem         = 
| image_map        = <!-- Оставете го празно ако нема карта -->
| latd = |latm = |latNS = 
| longd = |longm = |longEW = 
| coordinates_type    = region:ES_type:adm2nd
| autonomous_community  = 
| capital         = 
| government_type     = 
| president        = 
| president_party     = 
| area_total_km2     = <!-- Неформатиран број без децимални заприки (или точки) -->
| area_rank        = 
| area_percent      = <!-- Неформатиран број без знакот % -->
| elevation_m       = <!-- Неформатиран број без децимални заприки (или точки) -->
| language        = 
| population_total    = <!-- Неформатиран број без децимални заприки (или точки) -->
| population_as_of    = <!-- Година без квадратни загради за врска -->
| population_rank     = 
| population_percent   = <!-- Неформатиран број без децимални заприки (или точки) -->
| population_demonym   = <!-- Како се нарекуваат жителите на покраината -->
| website         = <!-- [http://example.com example.com] -->
}}

Поврзано[уреди извор]