Шаблон:Инфокутија Општини во Македонија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Инфокутија Општини во Македонија


Општи податоци
Седиште
Регион
Површина
Основана
Службен јазик
Демографија
Население
- проценка од
Густина
Населени места
Народности
Локална управа
Градоначалник
Претседател
Совет члена
Контактни податоци
Седиште
Телефон
Факс
Мреж. место
Е-пошта

Код[уреди извор]

{{Инфокутија Општини во Македонија
| име=
| слика =
| опис=
| слика мапа=
| положба опис=
| слика знаме=
| слика грб=
| седиште=
| регион=
| површина=
|основана=
|службен јазик=
| популација=
| густина=
| населени места=
|етнички групи=
| број места=
| градоначалник=
| претседавач=
| членови=	
| адреса=
| телефон=	
| факс=	
| епошта=	
| веб=
}}

Пример[уреди извор]

Конче
Sv.Stefan-Konche.jpg

Црква „Св. Стефан“ - симбол на Општина Конче.
Map of Konče Municipality.svg

Местоположба на Општина Конче во рамките на Македонија.
Знаме на Инфокутија Општини во Македонија Грб на Инфокутија Општини во Македонија
Знаме Грб
Општи податоци
Седиште Конче
Регион Југоисточен регион
Површина 233,05 км²
Основана 2004- денес
1996-2004
1955-1957
Службен јазик македонски
Демографија
Население 3,690 жит.
Густина 15,17 жит/км²
Населени места
Народности Македонци
Локална управа
Градоначалник Стојан Лазарев
Претседател Стојче Коцев
Совет 9 члена
Контактни податоци
Седиште Општина Конче, 2424, с. Конче, Македонија.
Телефон 032-630-325
Факс 032-630-327
Мреж. место Службен портал
Е-пошта е-пошта