Прејди на содржината

Предлошка:Инфокутија Општина во Франција

Од Википедија — слободната енциклопедија
Инфокутија Општина во Франција
ЗемјаФранција
Икона за документација Документација за предлошка[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Оваа инфокутија е наменета за општини во Франција (административна единица на најниско ниво). Ова се сите расположливи полиња.

Употреба[уреди извор]

Задолжителните параметри се прикажани со портокалово. Сите други параметри можат да се избришат при употреба на страницата, доколку не ви се потребни.
{{Инфокутија Општина во Франција
|name          = 
|native name      = 
|image flag       = 
|image flag size    = 
|flag legend      = 
|image coat of arms   = 
|image coat of arms size = 
|coat of arms legend  = 
|city motto       = 
|image         = 
|caption        = 
|map          = 
|adjustable map     = 
|time zone       = 
|longitude       = 
|latitude        = 
|arrondissement     = 
|canton         = 
|subdivisions entry   =
|subdivisions      =
|intercommunality    = 
|mayor         = 
|term          = 
|elevation m      = 
|elevation min m    =
|elevation max m    = 
|area km2        = 
|population       = 
|population date    = 
|INSEE         = 
|postal code      = 
|website        = 
}}