Предлошка:Инфокутија Општина во Финска/population count

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

[1]

Наводи

  1. „Население по општина на 31 јануари 2010“. Информативен систем за бројот на населението (фински и шведски). Регистарски центар за населението на Финска. Посетено на 25 февруари 2010.