Предлошка:Инфокутија Општина во Грција

Од Википедија — слободната енциклопедија
Инфокутија Општина во Грција
[[Податотека:{{{карта}}}|240п]]
[[Податотека:{{{слика}}}|240п]]
Податоци
Област: {{{област}}}
Округ: {{{округ}}}
Гео. област:
Население: {{{население}}} ({{{население_година}}})
Седиште: {{{админ_центар}}}
Нас. места: {{{нас_места}}}
Пошт. бр.: {{{поштен_број}}}
Пов. бр.: {{{повик_број}}}
Портал: {{{портал}}}


Пример за употреба[уреди извор]

{{Инфокутија Општина во Грција
| име = 
| име_гр = 
| слика =
| слика_опис =
| карта = 
| карта_опис = 
| област =
| округ = 
| геообласт_врска = 
| геообласт = 
| население = 
| население_година = 
| админ_центар = 
| нас_места = 
| поштен_број = 
| повик_број = 
| грб = 
| портал = 
}}

Општина Вартокоп
Δήμος Σκύδρας


Dimos Skydras.png
Општината Вартокоп во округот Постол
[[Централна Македонија (Грција)|Централна Македонија]]
[[Постол (округ)|Постол]]
Сланица
Сланица
15 654
2001
[[Вартокоп]]
13
585 00
23810-8
Vrtokop-logo.gif
[http://www.skydra.gr/page.php?catid=4 skydra.gr]