Предлошка:Инфокутија Музичка скала

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка
{{{name}}}
[[Податотека:{{{image_name}}}|120п|алт={{{image_alt}}}]]
Релативна скала{{{relative}}}
Паралелна скала{{{parallel}}}
Доминантна скала{{{dominant}}}
Субдоминанта{{{subdominant}}}
Енхармонски тонови{{{enharmonic}}}
Составни тонови
{{{first_pitch}}}, {{{second_pitch}}}, ..., {{{seventh_pitch}}}, {{{first_pitch}}}
Особености
Број на тонски класи{{{pitch_classes}}}
{{{qualities}}}
Фортев број{{{Forte number}}}
Комплемент{{{complement}}}
{{Инфокутија Музичка скала
| name     = 
| image_name  =
| image_alt   = 
| relative   = 
| parallel   = 
| dominant   =
| subdominant  =
| enharmonic  = 
| first_pitch  = 
| second_pitch = 
| third_pitch  = 
| fourth_pitch = 
| fifth_pitch  = 
| sixth_pitch  = 
| seventh_pitch = 
| pitch_classes =
| qualities   =
| Forte number =
| complement  =
}}

Поврзано