Предлошка:Инфокутија Земја на Евровизија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
{{{Име}}}

[[Податотека:{{{Знаме}}}|125px|border|Знаме]]

Медиумски организатор {{{Медиумски организатор}}}
Национален избор {{{Национален избор}}}
Број на учества {{{Број на учества}}}
Прво учество {{{Прво учество}}}
Најдобар пласман {{{Најдобар пласман}}}
Најлош пласман {{{Најлош пласман}}}