Предлошка:Инфокутија Железничкомоделарски размер/doc

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Употреба[уреди извор]

{{Инфокутија Железничкомоделарски размер
| назив =
| слика =
| слика_опис =
| пиксели =
| размер =
| стандард =
| сооднос =
| колосек =
| прототипски_колосек =
| белешка =
| мрежно =
}}

Со појаснувања:

{{Инфокутија Железничкомоделарски размер
| назив =
| слика  =
| слика_опис =
| пиксели = по основно 300px (додајте „px“)
| размер = обично „7 мм на 1 стапка“
| стандард =назив на страндардот
| сооднос = сооднос на размерот, како на пр. „1:87“
| колосек = колосек на макетната железница
| прототипски_колосек = колосек на вистинската железница
| белешка = некаква белешка
| мрежно = мрежно место на институтот што го утврдил размерот
}}

Поврзано[уреди извор]

По размер