Предлошка:Инфокутија Град во Австрија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Инфокутија Град во Австрија
ЗемјаАвстрија
ПокраинаВнесете покраина
ОкругВнесете округ
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CEST (UTC+2)

Оваа високоризична предлошка е заштитена од уредување со цел да се спречи вандализам. (дневник на заштувања). Ве молиме дискутирајте ги измените во страницата за разговор или барајте отстранување на заштитата. Можете да користите {{editprotected}} на страницата за разговор за да побарате од администарторот да изврши уредување наместо вас.

Икона за документација Документација за предлошка[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Употреба

{{Град во Австрија
| име           =
|германско име=
| изворно име       =
| слика          =
| опис          =
| грб           =
| знаме          =
| стари имиња       =
| површина        =
| население        =
| година на попис     =
| густина         =
| надморска височина   =
| градоначалник      =
| празник име       =
| празник ден       =
| покраина        =
| округ          =
| сст           =
| сми           =
| ссе           =
| ист           =
| ими           =
| исе           =
| lat_dir=N | lat_deg= | lat_min= | lat_sec=
| lon_dir=E | lon_deg= | lon_min= | lon_sec= 
| автомобилска ознака   =
| повикувачки број    =
| поштенски број     =
| веб-страница      =
}}

Поврзано

 1. Statistik Austria - Bevölkerung zu Jahres- und Quartalsanfang, 2014-01-01.