Предлошка:Инфокутија Германски административен округ

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Предлошка:Uses infobox settlement

Инфокутија Германски административен округ
ЗемјаГерманија
Сој. покраинаГРЕШКА: Погрешна вредност


Full syntax:

{{Инфокутија Германски административен округ
|name =  
|gname = 
|map =
|state =
|capital = 
|area = 
|key = 
|population =   (само за укинати)
|population_as_of =   (само за укинати)
|dissolved =   (само за укинати)
|url = 
}}
  • Населението и површината се внесуваат запирки, точки и празни места.
  • Параметарот „dissolved“ се користи само за поранешни (укинати) управни окрузи, посочувајќи го датумот на укинување.