Предлошка:Инфокутија Галактичко јато

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето


Икона за документација Документација за предлошка[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]
{{{name}}}
Податоци од набљудување (епоха )

Инфокутија наменета за статии за поединечни галактички групи и јата.

Употреба[уреди извор]

{{Инфокутија Галактичко јато
| name        = 
| image        = 
| image size     = 
| image_size     = 
| imagesize      = 
| alt         = 
| caption       = 
| credit       = 
| epoch        = 
| constellation    = 
| ra         = {{RA|00|00}} <!-- или {{Deg2HMS|000.00000|sup=yes}} -->
| dec         = {{DEC|±00|00}}
| brightest_member  = 
| member_no      = 
| major_axis_mpc   = 
| minor_axis_mpc   = 
| richness      = 
| bmtype       = 
| velocity_dispersion = 
| redshift      = 
| distance      = {{convert|000|Mpc|Mly|0|abbr=on|lk=on}} {{хаб|0.00}}
| temperature     = 
| mass        = 0{{e|14}} {{хаб|0.00}} <!-- во Сончеви маси -->
| luminosity     = 
| flux        = 
| notes        = 
| other_names     = 
| names        = 
| references     =
| ra = 
}}

Поврзано[уреди извор]